Znakomita Magda Linette. Nie dała rywalce szans

Autor: | Zdjęcie: Facebook / Magda Linette

Znakomita Magda Linette. Nie dała rywalce szans - Zdjęcie główne

foto Facebook / Magda Linette

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Tenis To był pokaz świetnego tenisa w wykonaniu Magdy Linette. W środowe popołudnie reprezentantka AZS-u Poznań pokonała w 1/8 finału turnieju WTA 250 w Rouen Nataliję Stevanović 6-2, 6-1.

W przeszłości obie panie miały okazję rywalizować tylko raz – nieco ponad 5 lat temu w Guadalajarze. Wówczas w challengerze Linette zwyciężyła przeciwniczkę 6-1, 6-3, pieczetując swój awans do II rundy zawodów (Polka odpadła z turnieju w ćwierćfinale z Fioną Ferro).

W środę faworytką meczu 1/8 finału turnieju WTA 250 w Rouen była Linette, która obecnie zajmuje 60. miejsce w światowym rankingu. Serbka to aktualna 204. rakieta globu, choć nie można było jej zlekceważyć, wszak w poprzedniej rundzie uporała się w trzech setach z wyżej notowaną Anną Blinkową (45. WTA).

Morderczy bój z urodzoną w Moskwie tenististką dał się Stevanović we znaki, bo w starciu z Magdą Linette nie miała ona zbyt wiele do powiedzenia. Od samego początku poznanianka narzuciła wysoki poziom, wygrywając trzy pierwsze gemy. Później Serbka dała radę obronić swoje podanie, lecz na przestrzeni całego seta nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na dobrze dysponowaną Polkę, która zwyciężyła 6-2.

Na starcie drugiego seta Stevanović poczuła krew i była bliska przełamania. Wówczas szczęście delikatnie uśmiechnęło się do poznanianki, która m.in. dzięki ingerencji taśmy zdołała się wybronić. Dwa następne gemy wygrały serwujące i na kluczowy moment musieliśmy poczekać do czwartej partii. Tę po pomyłce serbskiej tenisistki zwyciężyła Linette, która objęła prowadzenie 3-1. Wyraźnie dodało to 32-latce wiatru w żagle i do końca meczu już tylko ona dopisywała do swojego konta wygrane gemy. Finalnie Magda Linette pokonała Nataliję Stevanović 6-1, a w całym meczu 2-0 w setach.

Ćwierćfinał franskuskich rozgrywek odbędzie się w piątek. Linette zagra w nim ze zwyciężczynią pary Anastasia Pavlyuchenkova – Arantxa Rus.