Magda Linette w półfinale WTA w Rouen. Morderczy pierwszy set zdecydował

Opublikowano: Aktualizacja:

Magda Linette w półfinale WTA w Rouen. Morderczy pierwszy set zdecydował - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Tenis To był niesamowity mecz w wykonaniu Magdy Linette. 32-letnia poznanianka w ćwierćfinale halowego turnieju WTA we francuskim Rouen zmierzyła się z o rok starsza Holenderką Arantxą Rus. Panie zafundowały sobie prawdziwi tenisowy maraton, bo rozstrzygnięcie tylko pierwszego seta zajęło im półtorej godziny... Tenisistka AZS-u Poznań fizycznie przygotowana jest bardzo dobrze, dzięki czemu wygrała i awansowała do półfinału.

W pierwszym secie pojedynku z 33-letnią Arantxą Rus kibice mieli co oglądać. Tenisistki spędziły na korcie półtorej godziny, chociaż wcale nie musiała być to tak wyczerpująca część spotkania, bo klasyfikowana o siedem miejsc w rankingu wyżej Magda Linette prowadziła już 3:0. Holenderka jednak zaczęła agresywnie odpowiadać na zagrania poznanianki i lepiej serwować. Wyrównała na 3:3, ale cały czas delikatną przewagę miała tenisistka AZS-u Poznań. Doszło jednak do tie breaka, w którym Linette miała aż pięć piłek setowych. Dwie rywalki obroniła i wygrała po niesamowitym boju 11:9.

Drugi set znów rozpoczął się od długich wymian, ale było widać, że Holenderka osłabła z sił. W trzecim gemie Polka przełamała rywalkę i zbliżała się do upragnionej wygranej. Pomagał w tym dobry serwis i konsekwentna gra na podmęczoną Rus. Linette drugi raz zdobyła gema przy podaniach przeciwniczki, po chwili prowadziła już 5:1, by za moment zakończyc spotkanie wygrywając tę partię 6:1.

Wygrana zapewniła nie tylko awans do półfinału halowego turnieju w Rouen, ale także w rankingu WTA. Minimum na 53. miejsce. To ważne w kontekście walki o prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Półfinałową rywalką Magdy Linette będzie zwyciężczyni pojedynku Anhelina Kalinina - Mirra Andriejewa.