Dużo goli w meczu Waterpolo Poznań. I nowy lider

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Dużo goli w meczu Waterpolo Poznań. I nowy lider - Zdjęcie główne

Starcie z drużyną ze stolicy było bardzo bolesne. AZS UW pokonują 17:9 poznaniaków został nowym liderem Ekstraklasy | foto Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka wodna Wysoką porażką zakończyło się spotkanie 11. rundy Ekstraklasy w piłce wodnej. KS Waterpolo Poznań przegrało 7:19 z Nekera AZS Uniwersytetem Warszawskim.

Z początku spotkanie było wyrównane – do piątej minuty toczyło się na zasadzie „cios za cios”. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do przyjezdnych, którzy wygrali ją 5:2. W drugiej odskakiwali poznaniakom na kolejne gole – gospodarze natomiast odpowiadali albo strzałami w słupki i poprzeczki, albo w wystawione ręce rywali, dzięki którym mniej pracy miał bramkarz AZS-u, Dawid Jung. Honorowe trafienie w drugiej kwarcie zanotował na siedem sekund przed jej końcem Bartłomiej Kowalewski.

Po zmianie stron boiska mecz stał się trochę bardziej wyrównany, zwłaszcza że w trakcie trzeciej tercji pojawiła się obustronna, ponadtrzyminutrowa strzelecka niemoc. Równo z kończącą syreną jednak Krzysztof Kiljan podwyższył prowadzenie gości. Warszawiacy rozpoczęli też ostatnią kwartę od kilku bramek, na które poznaniacy odpowiadali kolejnymi trafieniami w słupki czy w bramkarza (Dawida Junga zmienił Bartłomiej Benda).

Ciężki mecz, od samego początku Warszawa nas zdomiowała, ciężko było później gonić wynik. Jak już odjechali, daliśmy trochę pograć młodszym kolegom. Zabrakło dzisiaj skuteczności z drugiej linii, było bardzo mało dobrych, celnych strzałów i mimo że mieliśmy dobre sytuacje, to ich nie wykorzystywaliśmy. Mamy jeszcze kilka meczów, będziemy starali się wywalczyć jak najwięcej punktów. O medalach już, niestety, nie mamy co myśleć, ale postaramy się o jak najlepszy wynik sportowy

- powiedział po meczu kapitan drużyny, Bartłomiej Kowalewski, który rzucił w tym meczu trzy gole, ale wobec siedmiu trafień Andrzeja Maciejewskiego stracił fotel lidera klasyfikacji strzelców – zawodnik AZS UW ma o jedną bramkę więcej od „Diabła”.

Za dwa tygodnie poznaniacy pojadą na trudny mecz wyjazdowy z bytomską Polonią, która straciła pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy na rzecz drużyny ze stolicy. W maju na Termy Maltańskie przyjedzie gorzowska Alfa, natomiast ostatni weekend ligowy poznaniacy spędzą w Łodzi, gdzie zmierzą się z obiema drużynami z tego miasta.

KS Waterpolo Poznań – Nekera AZS Uniwersytet Warszawski 7:19 (2:5, 1:4, 2:3, 2:7)
KS Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Adam Oleksów – Bartłomiej Kowalewski (3), Jacopo Marino, Jan Oleksów (1), Igor Piecuch (1), Tomasz Różycki, Kacper Ślusarczyk, Rafał Bocheński (1), Maciej Kozera (1), Eryk Naumowicz, Filip Borek
Nekera AZS Uniwersytet Warszawski: Dawid Jung, Bartłomiej Benda – Piotr Kitłowski, Emil Kalata (3), Rafał Nerlewski, Piotr Kędzior (1), Wiktor Staniszewski, Bartosz Grabiński (3), Maksymilian Krakowiak, Aleksander Madej, Krzysztof Kiljan (2), Aleksander Pyrek (3), Andrzej Maciejewski (7)