Hokejowy wynik w basenie. Nieudany rewanż na Arkonii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Skowron/Sportowy Poznań

Hokejowy wynik w basenie. Nieudany rewanż na Arkonii - Zdjęcie główne

Bartłomiej Kowalewski zdobył w Szczecinie dwie z trzech bramek dla Waterpolo Poznań. Na razie jako jedyny w lidze przekroczył liczbę 30 goli. | foto Elżbieta Skowron/Sportowy Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka wodna Poznańscy waterpoliści na tarczy powrócą ze Szczecina. W rewanżowym spotkaniu Ekstraklasy piłki wodnej poznaniacy ulegli Arkonii 3:7.

Dopiero po trzech minutach gry padła pierwsza bramka w tym meczu - zdobył ją lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy, Bartłomiej Kowalewski. Do końca pierwszej kwarty trafiali już wyłącznie gospodarze - dwukrotnie Karol Blazević i raz Paweł Broniecki. W drugiej kwarcie po jednym trafieniu dołożyli Broniecki i Jakub Banaszek, a strzelecką niemoc poznaniaków przełamał Bartłomiej Kowalewski dopiero na początku trzeciej kwarty. W tej części meczu stratę do dwóch bramek zmniejszył też Jan Oleksów. Na tym jednak zakończył sie bramkowy dorobek drużyny ze stolicy Wielkopolski - w ostatniej kwarcie Pawła Handze pokonali jeszcze raz Banaszek oraz Karol Walkowiak - ten drugi w ostatniej sekundzie meczu.

Wynik spotkania, w którym padło tylko 10 goli, to najniższy rezultat, jaki padł w tym sezonie w ekstraklasowych basenach. Dwa kolejne również padły w domowych mczach Arkonii (6:7 z UKS-em Neptun Uniwersytet Łódzki i 8:7 z ŁSTW Politechniką Łódzką). Sobotnia wygrana pozwoliła szczecinianom wyprzedzić drużynę ze stolicy Wielkopolski i awansować na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Na kolejnych miejscach plasują się dwie łódzkie drużyny, ŁSTW i Neptun, z którymi poznaniacy mierzyć się będą w Łodzi na koniec zmagań ligowych, w ostatni weekend maja, a także mające wciąż zerowy dorobek punktowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które na Termy Maltańskie przyjedzie za dwa tygodnie.

Arkonia Szczecin – Waterpolo Poznań 7:3 (3:1, 2:0, 0:2, 2:0)
Arkonia Szczecin: Michał Diakonów, Filip Mariuk - Konrad Czapczyński, Paweł Broniecki (2), Jakub Szczęsny, Jakub Banaszek (2), Bartłomiej Zieliński, Dominik Kuźmińczuk, Mateusz Turowski, Adrian Łukasik, Karol Walkowiak (1), Daniel Sochacki, Karol Blazević (2)
Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Adam Oleksów - Bartłomiej Kowalewski (2), Rafał Brzeski, Jan Oleksów (1), Igor Piecuch, Michał Machniewski, Tomasz Różycki, Kacper Ślusarczyk, Nazar Tumilowicz, Maciej Kozera, Eryk Naumowicz