Puchar Europy w Judo w Poznaniu. Zawodnik Akademii Judo znów na podium GALERIA

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Puchar Europy w Judo w Poznaniu. Zawodnik Akademii Judo znów na podium GALERIA - Zdjęcie główne
Zobacz
10
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Judo Z pięcioma medalami polscy judocy zakończyli Puchar Europy Juniorów, który w weekend odbył się w Poznaniu. Miejscowi kibice też mieli powody do radości, ponieważ na podium stanął Damian Kubiak z miejscowej PGE Akademii Judo. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Polski Karolina Siennicka.

W sobotniej rywalizacji Polacy zdobyli dwa medale. Brązowe krążki z Poznania wywieźli Jakub Kurowski oraz Zuzanna Banaszewska.

Zuzia wciąż jest kadetką, ale to chyba powoli czas, żeby przechodziła do starszych grup wiekowych, bo może być dobrym narybkiem. Na uwagę też zasługuje Julia Marczak. Zabrakło może wyniku, ale myślę, że w niedzielę będzie lepiej i dziewczyny wyszarpią jakieś medale

- mówi Jacek Kowalski, trener żeńskiej reprezentacji Polski.

Trenerzy seniorskich reprezentacji bacznie przyglądali się zawodnikom. Wszystko po to, by podpatrywać młodszych zawodników, a wkrótce włączyć ich do pierwszej reprezentacji. Ranga turnieju była na tyle duża, że walki stały na wysokim poziomie.

Pomiędzy juniorami a seniorami jest spory przeskok, bo trzeba brać pod uwagę większe obciążenia treningowe, ale też liczbę zawodów. W Poznaniu startują zawodnicy, którzy być może od przyszłego roku lub chwilę później zasilą nasze kadry. Musimy być więc skoncentrowani i liczyć, że Polacy pokażą się z jak najlepszej strony, a my będziemy mieli z nich pociechę

- zdradził Marek Kręcielewski, trener seniorskiej reprezentacji Polski mężczyzn.

Selekcjoner z pewnością zauważył Damiana Kubiaka. Walczący w kategorii do 100 kilogramów judoka PGE Akademii Judo Poznań drugi raz w tym sezonie stanął na podium Pucharu Europy, zdobywając brązowy medal. Podopieczny trenera Radosława Miśkiewicza rozpoczął od wygranej nad reprezentantem Ukrainy, ale później doznał porażki przez mały błąd taktyczny. To oznaczała konieczność walk w barażach. W nich poznaniak zwyciężył rywla z Kazachstanu, a następnie wygrana przez 3 shido (shido=kara) nad Czechem dała mu awans do bloku finałowego. W walce o brązowy medal Kubiak szybko rozprawił się z Ukraincem, wygrywając w niecałe 30 sekund.

To badzo miłe chwile. Nasza dobra passa trwa. To czwarty z rzędu tydzień, w którym reprezentanci Akademii Judo Poznań zdobywają medal na zawodach międzynarodowych

- przyznał Radosław  Miśkiewicz, trener Akademii Judo Poznań.

Medal poznaniaka nie był jedynym zdobytym przez biało-czerwonych w drugim dniu zawodów. Złoty w kategorii do 57 kilogramów wywalczyłą Karolina Siennicka. W finale pokonała Kazaszkę Danę Abridovą.

Czuję się znakomicie, tym bardziej, że nie spodziewałam się takiego wyniku. A na dodatek ostatnio byłam ostatnio na obozie i na kilku zawodach, więc czułam zmęczenie. Cieszę się też, że nie przegrałam na kary, bo ostatnio miałam z tym problem. Bardzo mi się podobało w Poznaniu, a teraz wspólnie z trenerem prawdopodobnie pojedziemy na Puchar Świata do Malagii

- mówiła Siennicka.

Brązowy medal zdobyła też: Julia Bulanda (do 57 kg) oraz Daniel Chamerski (powyżej 100 kg).

Poza tym w niedzielnych zmaganiach Pucharu Europy Juniorów złote medale odebrali Azerka Konul Aliyewa (do 48 kg), Francuzka Sarah Bothy (do 52 kg), Kazach Azat Kumisbay (do 81 kg), Niemiec Armin Pacariz (do 90 kg), Ukrainiec Nikita Yudanov (do 100 kg) oraz Czech Tomas Raska (powyżej 100 kg).