Dobry mecz badmintonistów Hawel Academy. Lider drużyny zadziwia

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Lotto Ekstraliga Badmintona

Dobry mecz badmintonistów Hawel Academy. Lider drużyny zadziwia - Zdjęcie główne

foto Lotto Ekstraliga Badmintona

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Badminton To był jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów 7. serii spotkań LOTTO Ekstraligi Badmintona. Zespół Badminton Academy Hawel Poznań udał się do Kobierzyc, by zmierzyć się z sąsiadem w tabeli, drużyną KS Badminton Kobierzyce. Dla ekipy Rafała Hawla potencjalne zwycięstwo można było traktować, jak wygraną za cztery punkty, bo gwarantowało poznaniakom awans do czołowej szóstki ligi. I niespodziewanie tak się stało.

Chociaż obydwa zespoły sąsiadują w tabeli rozgrywek, to faworytem tego spotkania była ekipa z Kobierzyc. Po pierwsze grała na własnych kortach, po drugie do tej pory zgromadziła więcej punktów od zespołu z Poznania. Tyle że ekipa Hawla w ostatnich kolejkach sprawiła już kilka niespodzianek i systematycznie pnie się w górę tabeli.

Mecz rozpoczął się od pojedynków deblowych, po których był remis 1:1. Przekonujące zwycięstwo odniosły Dominika Kwaśnik i Katerina Zuzakova z Hawel Academy, ale w drugim pojedynku Maciej Kowalik i Michał Szczypka ulegli Łukaszowi Cimoszowi i Matejowi Hubackowi.

Rafał Hawel niepokonany

W spotkaniach singlowych nastroje były zmienne. Rużana Cybulka nie zdołała zdobyć punktu dla Poznania ulegając gładko (8:15, 5:15) Katerinie Tomalovej. Humor poprawił jednak Rafał Hawel. Niekwestionowany lider poznańskiej drużyny w meczach singlowych spisuje się w tym sezonie znakomicie, bo ma komplet pięciu wygranych, co daje mu najlepszy ranking spośród wszystkich zawodników Lotto Ekstraligi. W starciu z nim Łukasz Cimosz zagrał zdecydowanie zbyt bojaźliwie. Hawel kolejny raz pokazał znakomity badminton. Doświadczenie, opanowanie i niezwykle skuteczny finisz lotek dały mu dwa wygrane sety w stosunku 15:10 i szóste zwycięstwo w ligowych rozgrywkach. Na tablicy wyników znów był remis, teraz 2:2.

Po chwili 3:2 prowadził zespół z Poznania, bo Maciej Kowalik w dwóch setach pokonał Adama Bogacza. O zwycięstwie w tym spotkaniu mógł więc zadecydować pojedynek drugich rakiet pań, w którym Katerina Zuzakova (Poznań) zmierzyła się z Jessicą Orzechowicz. W pierwszym secie lepsza okazała się Czeszka, która pokonała reprezentantkę Polski do 12, w drugim przewaga zawodniczki Hawla była jeszcze większa, drużyna Badminton Academy Hawel mogła już świętować zwycięstwo.

Gospodarze, aby myśleć o jednym punkcie w tym spotkaniu musiały wygrać ostatnią grę, a to nie było łatwe, bowiem naprzeciw Aleksandry Goszczyńskiej i Mateja Hubacka stanęli Rafał Hawel i Dominika Kwaśnik. Pierwszy set należał do doświadczonych gości, ale w drugim ich dominacja nie ulegała wątpliwości, wynik 15:4 mówi sam za siebie.

Hawel Academy znów z awansem

Dzięki zwycięstwu ekipa z Poznania zrównała się punktami z drużyną z Kobierzyc i wskoczyła do pierwszej szóstki zespołów Lotto Ekstraligi. Kolejne spotkanie rozegra już 7 maja, rywalem będzie lider rozgrywek SKB Litpol-Malow Suwałki. W tym sezonie drużyna z Suwałk jeszcze nie przegrała.

KS Badminton Kobierzyce – Badminton Academy Hawel Poznań 2:5

Aleksandra Goszczyńska/Maja Janko – Dominika Kwaśnik/Katerina Zuzakova 8:15 9:15
Łukasz Cimosz/Matej Hubacek – Michał Kowalik/Michał Szczypka 15:9 15:8
Katerina Tomalowa – Rużana Cybulka 15:8 15:5
Łukasz Cimosz – Rafał Hawel 10:15 10:15
Adam Bogacz – Maciej Kowalik 10:15 12:15
Jessica Orzechowicz – Katerina Zuzakova 12:15 10:15
Matej Hubacek/Aleksandra Goszczyńska – Rafał Hawel/Dominika Kwaśnik 14:15 4:15