Nie ma mocnych na szczypiornistów Grunwaldu Poznań WIDEO + GALERIA - Zdjęcie główne
26
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Piłka ręczna Sobotni mecz I ligi piłki ręcznej mężczyzn mógł mieć tylko jednego faworyta. Do liderującego WKS-u Grunwaldu Poznań przyjechał ostatni w tabeli zespół, SKS Orlik Brzeg. Przyjezdni dzielnie walczyli, ale już w pierwszej połowie Wojskowi zbudowali wyraźną przewagę, która wzrosła po przerwie. Poznaniacy triumfowali 30:19.

Dominatorzy z Poznania w dalszym ciągu nie zaznali goryczy porażki. W dotychczasowych 21 kolejkach drużyna Michała Tórza odniosła komplet zwycięstw. Ostatnie z nich padło dzisiaj w hali przy Newtona 2.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn Orlik zaskoczył Grunwald, prowadząc do przerwy 12:11. Dopiero w drugiej połowie poznaniacy wzięli się do roboty i sięgnęli po wygraną 25:20. Dzisiejszy mecz również był wyrównany, ale tylko przez pierwszy kwadrans. Ze stanu 8:7 Wojskowi zdołali wyjść na 14:9. Stało się to za sprawą szybkich kontrataków, wyprowadzanych po błędach gości.

Po przerwie brzeżanie nie byli w stanie zerwać się do odrabiania strat. Grunwald bez większych trudności powiększał swoją zaliczkę, która w pewnym momencie wynosiła aż 12 bramek (28:16). Koniec końców miejscowa drużyna pokonała Orlika 30:19.

WKS Grunwald przewodzili ligowej stawce, mając sporą przewagę nad drugim SPR-em GOKiS-em Kąty Wrocławskie (źródło: zprp.pl)

W pozostałych meczach wielkopolskich ekip MKS Real-Astromal Leszno pokonał na wyjeździe UKS Lider Swarzędz 30:27, MKS Tęcza Folplast Kościan przegrał z ŚKPR-em Świdnica 23:24, a KPR Wolsztynia Wolsztyn z UKS-em Trójką Nowa Sól 20:25.

Za tydzień w niedzielę o godz. 15:00 Grunwald zagra w delegacji z Wolsztyniakiem. Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi trenera Michała Tórza, którą nagraliśmy dla Państwa chwilę po końcowym gwizdku meczu z Orlikiem Brzeg.