Enea Piłka Ręczna Poznań postawiła się wiceliderowi WIDEO + GALERIA - Zdjęcie główne
28
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Piłka ręczna W sobotę w zaległym meczu 13. kolejki Ligi Centralnej Kobiet zawodniczki Enei Piłki Ręcznej Poznań zmierzyły się w hali przy Newtona 2 z MTS-em Żory. Drugi zespół Ligi Centralnej Kobiet zwyciężył poznanianki 33:28, ale szczególnie w drugiej połowie napotkał spory opór ze strony gospodarzy.

Niekwestionowanym faworytem sobotniego spotkania były zawodniczki z Żor. MTS przegrało w tym sezonie tylko 2 z 18 meczów i miało chrapkę, by dopisać do swojego dorobku kolejne zwycięstwo. Piłkarki ręczne ze stolicy Wielkopolski miały w planach sprawić niespodziankę i wygrać czwarty z rzędu mecz w lidze. Wcześniej podopieczne Amelii Chmielewskiej zostawiły w pokonanym polu PreZero APR Radom, Sośnicę Gliwice i Handball Warszawa.

Przyjezdne rozpoczęły mecz z wysokiego C. Po kilku minutach odskoczyły gospodarzom na 4 trafienia (6:2). Zbliżony dystans dzielił oba zespoły przez pierwszych 20 minut, ale w końcówce pierwszej połowy ponownie większą skutecznością wykazały się szczypiornistki ze Śląska, które do szatni schodziły z wynikiem 20:14.

Po zmianie stron drużyna Amelii Chmielewskiej zaprezentowała swoje lepsze oblicze. Za sprawą dobrej gry w defensywie Enea kilkakrotnie zbliżała się na 3 bramki, ale za każdym razem MTS był w stanie w porę opanować sytuację. Z pewnością poznańskim piłkarom ręcznym nie pomogła czerwona kartka, którą w drugiej połowie ukarana została skrzydłowa, Olesia Parandii. Należy nadmienić, że była to dość kontrowersyjna decyzja ze strony arbitrów. Ostatecznie goście zwyciężyli 33:28, choć samą drugą część meczu wygrała Enea 14:13.

Na ten moment Enea PR Poznań zajmuje 6. miejsce w Lidze Centralnej Kobiet, legitymując się bilansem 8 zwycięstw i 9 porażek. Kolejny mecz zespół z Wielkopolski rozegra na wyjeździe 20 kwietnia, a jego rywalem będzie Suzuki Korona Handball Kielce.

Zachęcamy do sprawdzenia wypowiedzi trenerki Amelii Chmielewskiej i rozgrywającej Laury Wosińskiej, a także do zapoznania się z galerią zdjęć.