Niebiesko-biała wiosna. Piłkarki Lecha UAM w drodze po awans?

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: lechpoznan.pl/Patryk Pindral

Niebiesko-biała wiosna. Piłkarki Lecha UAM w drodze po awans? - Zdjęcie główne

Piłkarki Lecha Poznań UAM wygrały siódmy mecz z rzędu | foto lechpoznan.pl/Patryk Pindral

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Piłka nożna Po pierwszej rundzie rozgrywek 1. ligi piłkarek nożnych trudno było w to uwierzyć, ale teraz sprawa awansu Lecha Poznań UAM do Ekstraligi wydaje się być bardzo możliwa. Podopieczne Alicji Zając grają wiosną jak z nut. Nie dość, że wciąż są wiosną niepokonane (jako jedyne w lidze), to w tabeli są na 3. miejscu, tuż za faworyzowanymi Resovią i Skrą Częstochowa. Wicelidera pokonały dzisiaj i tracą do niego już tylko punkt.

To był hit 18. kolejki spotkań 1. ligi kobiet. Do Poznania przyjechały wiceliderki tabeli, walczące o awans do Ekstraligi piłkarki Skry Częstochowa. Przed tym pojedynkiem wyprzedzały Lecha Poznań UAM o cztery punkty. Podopieczne Alicji Zając miały więc świadomość, jak ważna będzie wygrana w tym spotkaniu. A przystępowały do niego jako niepokonane tej wiosny i podbudowane wysokim zwycięstwem ze Ślęzą Wrocław 5:0.

W pierwszych 45 minutach kibice nie doczekali się goli. Delikatna przewage miały poznanianki, które mogły prowadzić, ale albo brakowało ostatniego podania, albo skuteczności przy strzałach na bramkę częstochowianek.

Lech UAM - kluczowa zmiana

W drugiej części spotkania też długo nie padały gole. Trenerskiego "nosa" miała jednak trenerka Alicja Zając, która w 63. minucie dokonała zmiany. Julię Przybył zamieniła Małgorzata Jurek, która miała duży wpływ na ofensywne działania Lecha UAM w końcowych minutach.

Najpierw popisała się świetnym dryblingiem, sama pobiegła z piłką w stronę bramki Skry i oddała mocny strzał z linii pola karnego. Była 79. minutach, Kolejorz objął prowadzenie.

Czułam, że strzeli dzisiaj bramkę. I to był przepiękny gol. Ręce same skdaniają się do oklasków

- przyznała Alicja Zając, trenerka Lecha UAM.

W ostatniej minucie Jurczyk znów pokierowała ofensywą Lecha UAM. W szybkiej akcji dośrodkowała do będącej bez obrońcy Matyldy Kościelak, a ta strzeliła na 2:0.

W ostatniej akcji spotkania piłkarki Skry miały jeszcze okazję na gola honorowego, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Lechitki wygrały 2:0, co jest siódmym zwycięstwem z rzędu.

Myślę, że był to ciekawy mecz dla kibiców, bo początek meczu był bardzo otwarty. Udało nam się potem uspokoić grę i narzucić swoj styl, przez co strzeliłyśmy bramkę. Zespół z Częstochowy musiał się bardziej otworzyć, co poskutkowało kolejnym trafieniem, zdobyciem punktów w naszym stylu i awansem w tabeli. To bardzo nas cieszy

- powiedziałą Maja Kuleczka z Lecha Poznań UAM.

Lech Poznań UAM jest w tabeli na 3. miejscu i dzięki tej wygranej traci do Skry Częstochowa tylko punkt. Liderem pozostaje Resovia, która swój mecz rozegra w niedzielę. Podobnie, jak czwarta w zestawieniu Ślęza Wrocław.

Czas na derby

W kolejnym spotkaniu piłkarki Lecha UAM zmierzą się z Polonią Środa Wielkopolska. Derby regionu zawsze wzbudzają dodatkowe emocje, teraz będzie ich jeszcze więcej, bo poznanianki chcą zrewanżować się Polonistkom za jesienną, wysoką porażkę przy Bułgarskiej. Mecz odbędzie się w Środzie Wielkopolskiej w niedzielę, 5 maja o godzinie 12:00.

Lech Poznań UAM - Skra Częstochowa 2:0 (0:0)

Bramki: Jurek (79.), Kościelak (90.)

Lech Poznań UAM: Anna Laskowska - Monika Poniedziałek, Zuzanna Sawicka, Maja Kuleczka - Zofia Wojciechowska (76. Dominika Kubka), Zofia Porada, Alicja Piechocka, Julia Przybył (63. Małgorzata Jurek) - Matylda Kościelak, Martyna Nowaczyk (63. Marika Purgacz), Klaudia Wojtkowiak (89. Zofia Rosińska)