Wygrana w derbach i awans MUKS-u Poznań GALERIA + WIDEO

Wygrana w derbach i awans MUKS-u Poznań GALERIA + WIDEO - Zdjęcie główne
29
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Koszykówka W decydującym trzecim starciu I rundy play-off I ligi koszykówki MUKS Poznań pokonał rezerwy Enei AZS-u Poznań 76:49. Podopieczne Macieja Brodzińskiego kontrolowały przebieg meczu od pierwszej do ostatniej minuty.

Rywalizacja poznańskich zespołów w grupie B I ligi przysporzyła fanom sporo nerwów. W pierwszym spotkaniu serii MUKS pokonał drugą drużynę Enei 73:59. W rewanżu lepiej zaprezentowały się akademiczki, które zwyciężyły 82:68, doprowadzając jednocześnie do trzeciego meczu.

Ten ostatni był wyrównany przez pięć pierwszych minut. Później Muksiary zanotowały serię 10:2 i po otwierającej kwarcie prowadziły 22:15. AZS pokusił się o zryw, który pozwolił mu zbliżyć się do rywalek na trzy oczka (24:21), jednak później to gospodarze wrócili na dobre tory. Sygnał do ataku dały Marta Dymała i Natalia Błaszczak, a solidne wsparcie stanowiły dla nich Wiktoria Piotrowska i Eliza Łakoma. Na przerwę MUKS schodził do szatni z prowadzeniem 42:28.

Po kilkunastominutowym odpoczynku zawodniczki trenera Brodzińskiego przedłużyły dobrą passę. Dzięki celnej próbie Błaszczak zza łuku osiągnęły one przewagę 20 punktów (50:30), która stopniała nieco pod koniec trzeciej kwarty. Końcówka meczu nie pozostawiła kibicom wątpliwości, komu należy się awans do II rundy play-off. MUKS pozwolił oponentkom na zdobycie zaledwie 10 oczek, a samemu dopisując do swojego konta 22 punkty, dzięki czemu finalnie triumfował 76:49.

Aż pięć Muksiar zanotowało w środę przynajmniej 10 punktów. Najwięcej z nich – 19 - zdobyła Marta Dymała (9 asyst, 5 zbiórek, 3/3 za trzy). W drugiej drużynie Enei AZS-u brylowała natomiast Patrycja Tomaszkiewicz, zdobywczyni 16 oczek i 5 zbiórek.

MUKS Poznań – Enea AZS II Poznań 76:49
(22:15, 20:13, 12:11, 22:10)

MUKS: Dymała 19, Łakoma 11, Szloser 11, Piotrowska 10, Burzyńska 10, Błaszczak 8, Sobańska 7

Enea: Tomaszkiewicz 16, Rogozińska 12, Napierała 9, Jarecka 4, Piechowiak 4, Piasecka M. 2, Piasecka A. 2

W następnej rundzie MUKS Poznań zmierzy się z GTK VBW Gdynia, czyli drugim zespołem gr. A po rundzie zasadniczej. Gdynianki pokonały w I rundzie play-off ŁKS KK Łódź (kolejno 65:52 oraz 79:59).