Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl/archiwum

Koszykarze Enei Basketu walczą do końca. Bilans lepszy niż rok temu - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Koszykówka Poprawienie ubiegłorocznego bilansu zwycięstw (16) - już tylko taki cel pozostał koszykarzom Enei Basketu Poznań w tegorocznym sezonie. Podopieczni Przemysława Szurka stracili szansę na awans do fazy play-off, ale są pewni utrzymania. Do Wrocławia na mecz z wciąż walczącym o utrzymanie zespołem WKK Active Hotel poznaniacy pojechali w roli faworyta. I nie zawiedli. Wygrali, a kluczowa okazała się trzecia kwarta.

Pierwsza część spotkania była wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy, bo to oni, głównie dzięki skutecznym Mikołajowi Stopierzyńskiemu i Krzysztofowi Kempie zyskali kilka punktów przewagi i wygrali tę partię 20:19. W drugiej kwarcie podopieczni Przemysława Szurka wyszli na prowadzenie i po kolejnych akcjach Wojciecha Frasia, Brandona Randolpha i Olafa Perzanowskiego mieli siedem punktów zaliczki (36:29). Do szatni poznaniacy schodzili przy korzystnym rezultacie 44:37.

Po zmianie stron koszykarze Enei Basketu zagrali wręcz koncertowo.Od efektowego wsadu zaczął Jakub Andrzejewski, który wraz z Brandonem Randolphem i Wojciechem Frasiem stanowił w tej części gry największe zagrożenie dla WKK. Wystarczyło sześć minut, by przewaga Basketu wzrosła do 25 punktów. Zespół z Dolnego Śląska odpowiedział w końcówce trzeciej kwarty celnymi próbami Stopierzyńskiego i Koelnera, jednak przed finałową odsłoną spotkania to poznaniacy mieli aż 20 oczek zapasu (70:50).

Ostatnia kwarta była formalnością. Drużyna z Poznania grała konsekwentnie, nie dając sobie wyrwać okazałego prowadzenia. Sztab trenerski dał pograć kilku młodszym zawodnikom, a końcowy wynik to 93:75. Jest to 17. zwycięstwo w sezonie, co oznacza, że bilans z ubiegłego roku został poprawiony.

Bardzo chcieliśmy zagrać dobre spotkanie, szczególnie po stronie defensywnej oraz pchać piłkę do kontry w każdej możliwej sytuacji. Zrealizowaliśmy oba te założenia, stąd dopisujemy sobie siedemnastą wygraną w tym sezonie

– powiedział Przemysław Szurek, trener Enei Basketu Poznań.

Mimo naszej wysokiej wygranej zespół z Wrocławia cały mecz ambitnie walczył, aby zmniejszyć przewagę. Agresywna obrona przynosiła nam jednak szybkie kontry i mimo kilku słabszych momentów na parkiecie, znowu odskakiwaliśmy przeciwnikowi. Gratulacje dla całego zespołu, udało nam się poprawić wynik z zeszłego sezonu, a mamy ambicje, żeby rozgrywki również zakończyć wygraną

- dodał Wojciech Fraś, środkowy poznańskiej drużyny.

Ostatni mecz sezonu będzie starciem w derbach Wielkopolski. Do Poznania przyjedzie MKS Mana.Lake Sokół Marbo Międzychód. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 14 kwietnia na godz. 18:00.

WKK Active Hotel Wrocław – Enea Basket Poznań 75:93 (20:19, 17:25, 13:26, 25:23)

Punktowali dla Enei: Brandon Randolph 20, Wojciech Fraś 16, Jakub Andrzejewski, Olaf Perzanowski 9, Mateusz Kulis 8, Arkadiusz Adamczyk 6, Marcin Dymała 6, Jan Nowicki 6, Patryk Stankowski 4, Piotr Wieloch 2

Najwięcej dla WKW: Krzysztof Kempa 19, Jakub Koelner 17, Mikołaj Stopierzyński 16