Pomogła w wygranej i pożegnała się z drużyną GALERIA WIDEO

Pomogła w wygranej i pożegnała się z drużyną GALERIA WIDEO - Zdjęcie główne
60
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Futsal Decyzję ogłosiła już w maju ubiegłego roku, ale dopiero w czwartkowy wieczór (18 kwietnia) Alicja Zając pożegnała się z drużyną KU AZS UAM Poznań. Tym pożegnaniem był ostatni mecz na ligowych parkietach, czyli starcie z Wierzbowianką. "Jestem nawet trochę wzruszona" przyznała po meczu wieloletnia kapitan zespołu, obecnie trenerka pierwszoligowej drużyny piłkarskiej Lech Poznań UAM.

Alicja Zając na futsalowych parkietach spędziła 12 sezonów. Z poznańską drużyną wywalczyła tytuły mistrza i wicemistrza Polski, Puchar Polski, wielokrotnie grała też w reprezentacji kraju. Decyzję o zakończeniu karieru podjęła już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz przyszedł czas na oficjalne pożegnanie.

Jestem nawet trochę wzruszona, dziękuje drużynie za ten miły gest. Czy to na pewno koniec? Z ligowym graniem na pewno kończę, mecz z Wierzbowianką był moim ostatnim. Jako pracownik UAM mogę jeszcze zagrać w Akademickich Mistrzostwach Polski, ale w ekstralidze już nie zagram

- powiedziała Alicja Zając.

Alicja Zając cieszyła się, że pożegnalny mecz zakończył się zwycięstwem. KU AZS UAM pokonał ostatnią drużyną ekstraligowej tabeli, Wierzbowiankę 5:1. Do przerwy, ku zaskoczeniu skromnej grupki kibiców był jednak bezbramkowy remis.

W tej pierwszej połowie nie zagrał przede wszystkim głowa. Zabrakło nam skupienia, koncentracji, byłyśmy za bardzo rozluźnione. Ważna była rozmowa z trenerką w przerwie, same też próbowałyśmy się zmotywować

- przyznała Maja Szydełko.

Rozmowy motywacyjne pomogły, bo na początku drugiej połowy poznanianki ruszyły do ataku. Podopieczne Violetty Biegańskiej potrzebowały zaledwie pięciu minut, by prowadzić 4:0. Gole zdobyły kolejno: Zuzanna Krystkowiak, Maja Szydełko, Maria Katarzyńska, a następnie padła bramka samobójcza. Tajene Felix de Sousa do bramki poznanianek trafiła honorowo, a wynik na 5:1 ustaliła Patrycja Małyszka.

Zespół KU AZS UAM do rezegrania ma już tylko dwa spotkania. W tabeli Ekstraligi zajmuje 7. miejsce.